Pokalbis - diskusijų forumas „Europa žengia toliau“

Sausio 22 dieną Kumečių pagrindinėje mokykloje lankėsi Alytaus „Europe Direct“ informacinio centro direktorė Nijolė Vitienė bei du studentai užsieniečiai: Blaise Mbayo iš Kongo respublikos ir Kay Brigh iš Nigerijos. Vyko pokalbis-diskusijų forumas „Europa žengia toliau“.

Kadangi 2015 metai paskelbti Europos metais vystymuisi, mūsų viešnia Nijolė Vitienė  kalbėjo apie tai, kad pagrindinis metų siekis – plačiajai visuomenei parodyti, kad ES vystomasis bendradarbiavimas naudingas tiek ES, tiek šalių partnerių žmonėms ir kad kiekvienas žmogus gali prisidėti prie globalių šiandienos iššūkių sprendimo.Ji skatino domėjimąsi vystomojo bendradarbiavimo aktualijomis. Paaiškino vystomojo bendradarbiavimo naudą. Taip pat uždavė daug klausimų mokiniams, įtraukė juos į diskusiją. Abu studentai užsieniečiai, rodydami pateiktis, supažindino su savo gimtosiomis šalimis: apibūdino gamtą, žmonių veiklas, papročius, kultūrą.... Mokė mūsų vaikus kai kuriuos žodžius ištarti jų gimtąja kalba.

Svečiai paliko mokyklai daug informacinės medžiagos: lankstinukų, knygelių, plakatų....

Dėkojame Alytaus „Europe Direct“ informaciniam centrui už šį įdomų ir naudingą renginį.

Pradžia